X

תקשורת מחשבים

כל מה שתקשורת מחשבים יכולה לעשות בשבילכם

אנו שומעים את המונח "תקשורת מחשבים" ומיד מתבלבלים, אך למעשה מדובר בכלי הכרחי המשמש אותנו כל יום וכל היום. אז מהי בעצם תקשורת מחשבים ואיך היא משפרת את איכות חיינו? תשובות במאמר שלפניכם.

מהי תקשורת מחשבים?

על פי ההגדרה היבשה של וויקיפדיה תקשורת מחשבים מתארת מצב בו המערכות להעברת נתונים בין מחשבים או מכשירים אלקטרוניים אחרים, קולטות את המידע ללא צורך בהעברת הנתונים באופן פיזי על ידי החסן נייד, לדוגמא, או תקליטור. במילים פשוטות המחשבים מסוגלים "לדבר" ביניהם באופן דיגיטלי באמצעות מתווך כלשהו כמו למשל תשתית כבלים, רשת אלחוטית, רשת האינטרנט, שרת תקשורת, ארון תקשורת או מודם.

תקשורת מחשבים בסיסית כוללת שלושה אלמנטים הכרחיים: אמצעי משדר, אמצעי להעברת הנתונים ואמצעי המקבל את השדר ומעבד את המידע.

שולחים מייל בעבודה? אתם עושים שימוש בתקשורת מחשבים!

באמצעות תקשורת מחשבים ניתן לבצע פעולות יומיומיות פשוטות כגון: שליחת וקבלת מיילים, הודעות לסמרטפון, ניהול צ'אט בין עובדי המשרד, ביצוע שיחות ועידה בווידאו, העלאת תכנים לרשת (סטטוסים, תמונות ותוכן) וגם- לחבר בין כל המחשבים במשרד לפעילות ברשת אחת, לחבר את מצלמות האבטחה ומנגנוני השמירה הנוספים (בקרת כניסה, גלאים ואפילו מערכת הנוכחות), לאפשר העברת נתונים בין המדפסת, הפקס והסורק לבין המחשבים ועוד.

תקשורת המחשבים היא "עמוד השדרה" של המשרד וביכולתה מנתב את המידע, לשמור תכנים רצויים, להפעיל מערכות שונות ולשמש גם כאמצעי לבקרה ולאבטחה, כך שלמעשה, פעילותו התקינה של המשרד תלויה לעיתים קרובות בטיב תקשורת המחשבים המותקנת בו.

תקשורת מחשבים איכותית תלויה בתשתית טובה

אנו במרכז הביטחון מיומנים בהתקנת במערכות תקשורת בעסקים, חברות ומשרדים. בין לקוחותינו: רשת ג'פניקה, רשת פיצה האט, אתר "אל הבית" ומלון לאונרדו. עבור לקוחות אלה ורבים נוספים בנינו רשת תקשורת שמסייעת להם לעבוד בקלות, ביעילות וללא הפרעות.

בנינו תשתית להעברת מידע תוך שימוש באמצעים המתקדמים בשוק ( Category 5,6,7 cable), המאפשרים העברת נתונים ללא האטות ו"תקיעות", ללא נפילות שרתים ומבלי להכביד על מערכת החשמל בעסק. הקמנו ארונות חשמל המשמשים כעורק ראשי ואמצעי לתעבורת המידע. חיברנו את המחשבים למערכת אחת משותפת הנתונה לפיקוח בחדר הבקרה. יצרנו חיבור לקופות ולמסופים וגם חיבור למדפסות, מכונות צילום ומכשירי פקס ויצרנו תנועת מידע מהירה ונטולת הפרעות. את התהליכים הללו ביצענו במהירות, ביעילות ובמיומנות בכדי לאפשר לעסקים לתפקד כראוי בתוך זמן קצר.

תקשורת מחשבים גם לבית

לא רק במשרד אלא גם בבית ניתן לחבר בין המכשירים האלקטרוניים השונים ולשלוט בהם מקרוב ומרחוק. לדוגמה: ניתן לכבות ולהדליק מכשירים שונים בבית בלחיצת כפתור, לבדוק במחשב אחר מה שנעשה במחשב האחר (בתכנת "בקרת הורים" לדוגמה), לחבר בין מערכת האזעקה ומצלמות האבטחה ללחצן מצוקה, לשער החנייה, למחסן, לחדר המדרגות בבניין המגורים ועוד.

עושים הכל בכדי להגן על המידע שלך

כלי התקשורת מפרסמים כי בישראל מותקפים כ-1,000 אתרי אינטרנט בכל דקה! כשהנתונים המתייחסים למתקפות סייבר ברחבי העולם מאמירים עד להיקף של 100,000,000 מיליון מתקפות בדקה.

לרוב מדובר במתקפות מתוכננות של ארגונים כמו "אנונימוס" ושלוחותיו ברחבי העולם, אך לעיתים מדובר בעברייני סייבר הפועלים עצמאית ממניעים פליליים, כמו זוג הפורצים הישראליים שגנבו מספרי אשראי ותעודות זהות של אזרחים תמימים.

בכדי לוודא שהמידע האישי והעסקי שלכם מוגן עליכם לבחור במערכת תקשורת מחשבים מאובטחת, שתשמש כמעטפת הגנה בלתי חדירה. אנו ב"מרכז הביטחון" נתפור עבורכם חומת הגנה ייחודית שתעניק לכם שקט נפשי.

נגישות